Никола Цолов спечели точка в спринтовата надпревара на "Монца"

12:37, 02.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.
никола цолов спечели точка спринтовата надпревара монца

Българският пилот Никола Цолов завърши 10-и в спринтовата надпревара на легендарната писта "Монца", която е домакин на последния кръг за сезона във Формула 3.

Вчера в квалификацията Цолов даде 11-о време, което означаваше, че днес трябва да потегли от първа редица, но впоследствие стюардите взеха решение на дисквалифицират част от състезателите, което промотира нашето момче до 8-а позиция.

Така, Никола започна днешната надпревара 4-и и след добър старт имаше дори шансове да се изкачи до 2-то място, но в крайна сметка не успя.

Впоследствие на трасето излезе кола за сигурност, а след нейното прибиране, за съжаление, пилотът на АРТ Гранд при загуби няколко позиции, а към края на състезанието вече се бе смъкнал до 11-ата позиция, но след наказанието на Зак О’Съливан прогресира с едно място и така за втори път през сезона Цолов записа класиране в зоната на точките.

По този начин "Българския лъв" вече има в актива си 5 точки, което му отрежда 23-о място в генералното класиране при пилотите, където начело е Габриел Бортолето, който още вчера бе коронясан като новия шампион във Формула 3.

Бразилецът е недостижим на върха със 153 точки, следван от победителя в днешното състезание Франко Колапинто със 110.

Утре, в Италия предстои да се проведе и основната надпревара на "Монца", с която ще бъде сложен и официалния край на сезон 2023 във Формула 3.