Никола Цолов записа най-успешния си уикенд във Формула 3

Това е първият уикенд от началото на кариерата на Цолов във Формула 3, в който той взима точки и в двата състезателни дни.

Никола Цолов
Снимка: ART Grand Prix
00:20, 01.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Шестият кръг от сезон 2024 във Формула 3 в Австрия се оказа най-успешният за българския пилот в шампионата Никола Цолов. Българския лъв спечели спринтовото състезание в събота, а в основната неделна надпревара завърши 6-и. Никола стартира 10-и, успя да си пробие път напред с няколко изпреварвания, стигна до 7-ото място на пистата, пред него наказаха един пилот и Цолов завърши шести.

Това е първият уикенд от началото на кариерата на Никола във Формула 3, в който той взима точки и в двата състезателни дни.

Преди седмица в Барселона Никола също завърши шести в основното състезание и сега изравни този най-добър за него резултат в неделните надпревари.

С победата в събота и шестото място днес Никола събра обшо 19 точки за уикенда и с 44 точки се изкачи на 10-о място в общото подреждане за сезон 2024 във Формула 3.

Следващият състезателен уикенд е идната седмица на британската писта „Силвърстоун”.

Средновековнатa столица на Германия Кьолн през погледа на БНТ (ВИДЕО)