Никола Цолов завърши шести в основното състезание в Барселона

никола цолов нареди първия ден следсезонните тестове формула имола
Снимка: ART Grand Prix
12:34, 23.06.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши шести в основното състезание в петия кръг от сезона в Барселона, старт №100 в историята на шампионата.

Никола стартира трети и запази тази позиция до началото на петата обиколка, когато беше изпреварен от Люк Браунинг, след което българинът задържа 4-ото място до последните обиколки на състезанието с дължина 25 тура. Никола на няколко пъти се доближи до Браунинг, но не успя да си върне третото място. В края на състезанието Цолов беше атакуван и от Леонардо Форнароли и Оливър Гьоте и отстъпи на 6-ото място, което обаче успя да защити в края от атаките на Лорънс ван Хьопен и Алекс Дън.

Днес Никола записа петото си завършване в зоната на точките във Формула 3, като този сезон вече има и победа. Вчера Цолов завърши 13-и в спринта в Барселона, а с 8-те точки от днес вече има 25 и заема 12-ото място в общото класиране.