Новак Джокович и Сърбия обърнаха Казахстан за място в 1/2-финалите на Купа "Дейвис"

10:43, 02.12.2021
новак джокович сърбия обърнаха казахстан финалите купа дейвис

Световният №1 в тениса Новак Джокович беше с основна заслуга за класирането на Сърбия за 1/2-финалите за Купа "Дейвис" след успех с 2:1 победи след обрат срещу отбора на Казахстан.

Казахстанците, които до този момент бяха без загуба от началото на турнира, взеха аванс в сблъсъка благодарение на опитния Михаил Кукушкин, който надигра в много оспорван двубой Миомир Кецманович със 7:6(5), 4:6, 7:6(11).

Срещата продължи 3 часа и 18 минути, а Кукушкин отрази четири мачбола по пътя си към крайния успех.

Във втората среща един срещу друг излязоха Новак Джокович и Александър Бублик, като Ноле беше длъжен да търси успеха, за да съхрани шансовете на своя тим. Сърбинът се справи безупречно, надигравайки Бублик с 6:4, 6:3 за час и 18 минути игра, вкарвайки сблъсъка в решителен мач на двойки.

След кратка почивка Джокович отново се появи на корта в тандем с Никола Чачич, за да се изправят срещу Андрей Голубьов и Александър Недовьесов. Мачът на двойки протече много оспорвано, но в крайна сметка сърбите излязоха краен победител след 6:3, 2:6, 6:3.

По този начин Новак Джокович и компания си заслужиха мястото в 1/2-финалите за Купа "Дейвис", където ги очаква сблъсък срещу тима на Хърватия.

Дете е със сериозни изгаряния на краката след игра в училищен двор
Министър Денков: Темпът на пристигане на тестовете не позволява да върнем всички ученици в клас