С нови цени по платените магистрали в северната част на страната посреща Гърция 2026 година. За хилядите българи, които пътуват през Кулата за Солун например, тол таксите поскъпват с общо 23%.
Ако до миналата година таксата в едната посока беше 4.35 евро, то от днес тя вече е с едно евро повече - 5 евро и 35 цента. По-скъпо ще е и пътуването до Кавала, Аспровалта, Комотини и Александруполи. Значително поскъпват и таксите за бусове и камиони. Причина за промяната е нова компания, която взема тази част от магистралите на концесия. От фирмата оправдават повишението на цените със стремеж за запазване на качеството на поддържане на магистралата.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста