Унищожена е с контролиран взрив
Днес, по време на учебно плаване, екипажът на моторен катер забелязва миноподобен обект в Черно море, на 2 мили източно от местността Паша дере.
След получаване на сигнала, по указания на командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов, екипажът на минен ловец "Струма" се отправя към мястото.
Военните моряци класифицират обекта като котвена мина, тип "КПМ", с елипсовидна форма и четири рога.
Мината е изтеглена на безопасна дистанция навътре в морето и унищожена с контролиран взрив от специализирания екип на минния ловец.
При унищожаването ѝ са спазени всички мерки за безопасност.
От Военноморските сили заявяват, че имат готовност за противоминни действия, като целта е да се осигури безопасно корабоплаване в българските морски пространства.
Снимки: ВМС



Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста