Онс Жабер няма да участва в Откритото първенство на САЩ по тенис

Тунизийката е финалистка на US Open през 2022 г.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
10:12, 23.08.2024
Онс Жабер

Онс Жабер се отказа от участие на Откритото първенство на САЩ по тенис. 17-та в света все още не е възстановена от контузията в рамото, заради която пропусна турнирите във Вашингтон и Синсинати.

Елизе Мертенс ще заеме мястото на Жабер в основната схема като поставена под №33 и ще се изправи срещу Вероника Кудерметова в първия кръг. Така в турнира ще участва като "щастливата губеща" от квалификациите Камила Рахимова (Русия), която ще стартира срещу водачката в схемата Ига Швьонтек.

29-годишната Жабер има само 31 мача от началото на годината. Тя се завърна в игра в Торонто в началото на август, но загуби на старта от Наоми Осака, като тогава стана и ясно, че физически още не е готова за игра.

Тунизийката е финалистка на US Open през 2022 г., когато претърпя поражение от световната №1 Ига Швьонтек. Тя достигна до осминафиналите на миналогодишното издание.

Жабер игра и на два поредни финала на Уимбълдън през 2022 и 2023 г.

Кога Синеморец ще има пречиствателна станция?