Аргументираната и ясна позиция, защитавана досега от България, да продължи да бъде твърдо и категорично отстоявана, призовават организации на македонските българи в писмо до президента Румен Радев, премиера Кирил Петков, председателя на НС Никола Минчев и партиите, представени в Народното събрание.
Македонските българи апелират да не бъдат правени отстъпки по въпроса за тяхното равноправие в Република Северна Македония, което, според тях, не може да бъде предмет на преговори.
Весела Чернева на посещение в Скопие, подготвят срещата Петков - Ковачевски
Организациите Културен център “Иван Михайлов” - Битоля, сдружение “Трибуна” - Прилеп, сдружение “Македонско-българско приятелство” - Скопие, сдружение “Коридор 8 - Скопие, сдружение “Интеракция” - Скопие, сдружение “Единство” - Кочани и политическа партия “Гражданско демократичен съюз” призовават още процедурата за промяна в Конституцията на югозападната ни съседка да започне веднага, така че българите да бъдат добавени наравно с всички останали народи и части от народи.
В навечерието на 30-годишнината от датата, на която България първа в света призна независимата Република Македония, македонските българи се надяват политиците и обществата от двете страни на границата да намерят мъдрост, за да продължат заедно свой европейски път.
Цялото писмо на организациите можете да прочетете ТУК
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк