Отборът на Локомотив с най-много медали на турнир по джудо в София

георги граматиков съм щастлив медал спечелих тежка травма
08:14, 28.11.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Домакините от Локомотив спечелиха най-много медали на едноименния турнир по джудо в София.

„Червено-черните“ взеха 13 титли, 8 сребърни и 11 бронзови отличия, като завършиха на върха със 164 точки. Втори е тимът на ЦСКА с актив от 3-9-11 и 99 т., а трети е друг столичен отбор - Шампион с 3-7-13 и 95 т.

В надпреварата се включиха 42 отбора.

За победителите на татамито излезе Георги Граматиков, който наскоро стана бронзов медалист на европейското до 23 г. Младият национал триумфира в категория до 81 кг, като на финала победи Цветан Данчов. Преди това Граматиков записа още три победи.

А неговата сестра Снежана стана първа в категория до 63 кг след успех над гъркинята Анна Папастергиу.

В двудневния маратон стартираха близо 800 състезатели от 6 държави - Гърция, Сърбия, Кипър, Украйна, Македония и България.

Сред гостите на турнира бяха президентът на БФ Джудо Румен Стоилов, кметът на район Сердика Тодор Кръстев, както и Анна Стойкова, зам.-председател на комисията за децата, младежта и спорта. А по време на откриването Георги Граматиков бе награден от Даме Стойков, председател на ОСК Локомотив и вицепрезидент на БФ Джудо, за бронзовия медал от европейското до 23 г. в Сараево.

КЕВР обсъжда поисканото от "Булгаргаз" поскъпване на газа за декември с близо 19%
От 10 до 20 години затвор може да получи задържаният за убийството на жена в Пловдивско