Родителите на бъдещите първокласници в София вече могат да кандидатстват онлайн за прием в първи клас.
Желанията за училища се подреждат чрез електронната система на Столичната община. Платформата ще остане отворена до 31 май в 18:00 часа.
На 2 юни се очакват резултатите от първото класиране, а още на следващия ден започва записването на приетите деца.
Така хиляди семейства в столицата вече започват една от най-важните стъпки преди новата учебна година.
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?