ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Пътят до Рилския манастир е готов за зимата

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БНР
A+ A-
Чете се за: 02:05 мин.
У нас
Снимка: БНР
Слушай новината

Направено е почистване и е подготвен за зимата 20-километровият път до Рилския манастир. Това стана след няколко писма на игумена на светата обител - Адрианополския епископ Евлогий до областния управител на Кюстендил инж. Александър Пандурски и областното Пътно управление.

Сега трасето е в много добро състояние, коментираха експерти пред БНР. Почистени са около 50 метра канавка, запълнена от преминаване на техниката на дърводобивна фирма. Почистени са и падналите по платното камъни. Орязани са клоните на крайпътни дървета и храсти, които при сняг може да паднат на пътя. Почистено е и около изграждания преди месеци полутунел над село Пастра, където имаше струпани остатъци от строителни материали.

Там обаче не беше преасфалтиран участък от около 300 метра и затова ограниченията за преминаване остават в сила, каза началникът на полицейското управление в Рила старши инспектор Иван Кавлашки:

"Знаците седят там - 20 километра в час. Така ще е през зимата, вероятно, докато не сложат настилка. От по-високо ниво се решават тези неща".

Все още обаче не е подновено счупеното огледало пред павираната улица при Дупнишката порта до самия манастир, което улеснява водачите за насрещното движение, както и съборен пътен знак. Това трябва да направи общината в Рила.

Състоянието на пътя беше и сред темите на среща между епископа и министъра на регионалното развитие Иван Шишков.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?