Победа дели Медведев от лидерската позиция в световната ранглиста

Даниил Медведев
22:55, 29.03.2022

Даниил Медведев е на победа от завръщане като №1 в света, след като победи Дженсън Бруксби със 7:5, 6:1 на Мастърса в Маями.

Изненадващо руснакът загуби първия си сервис гейм и допусна пробив още в самото начало на сблъсъка. За сметка на това той затвори първия сет с два поредни пробива.

Във втория сет вторият в световната ранглиста бе далеч по убедителен. След два пробива стигна до мачбол и спечели мача за 1 час и 20 минути игра.

На четвъртфиналите 26-годишният тенисист ще се изправи срещу победителя от мача между Лойд Джордж Харис и Хуберт Хуркач. Ако победи бъдещия си опонент, руснакът ще се завърне на челната позиция в подреждането при мъжете.

Премиерът Кирил Петков към Йенс Столтенберг: Благодаря за топлото и ясно послание