Победа и загуба за "Отбор на надеждата" в третия ден на световното първенство

Български национален
09:20, 11.07.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Мъжкият национален "Отбор на надеждата" записа победа със 7:5 над Индонезия и загуба с 5:8 от домакина САЩ на световното първенство по футбол за бездомни хора в Сакраменто, Калифорния.

Двата двубоя се развиха по идентичен начин - тотална доминация на българския отбор през първото полувреме и съществен спад във формата му през второто.

В двубоя с индонезийците "Отбор на надеждата" поведе през първата част с 5:0, но през втората добави само 2 към своя актив, докато допусна съперникът му да отбележи цели 5 попадения. Срещу САЩ българските национали водеха на почивката с 5:2, но до края на мача получиха 6 безответни гола.

"Отбор на надеждата" все още е в челото на временното класиране в група А на социалния мондиал, тъй като записа две убедителни победи в първите си мачове в турнира. Българските национали надиграха последователно Република Корея с 9:2 и Италия с 8:2.

В ранните часове на утрешния ден "Отбор на надеждата" ще изиграе последните си 2 мача от група А на световния шампионат. От 3:40 часа на терен 2 българският тим се изправя срещу аутсайдера в групата Пакистан, а от 6:20 часа на терен 1 среща актуалния световен шампион Мексико. Резултатите от тези мачове ще определят дали националите ще запазят мястото си в топ 4 на групата, което им отрежда да играят сред шестнадесетте най-добри отбора в турнира.

Турнирът се играе на съоръжението за американски футбол "Хорнет Стейдиъм" в Сакраменто.

Цветан Цветков не беше допуснат в Сметната палата: Ще търся правата си по съдебен път
Служители на НОИ в цялата страна започват протести - настояват за по-високи заплати