Пощенските станции в малките населени места ще предоставят електронни административни услуги
Станциите на „Български пощи“ ЕАД ще предоставят електронни административни услуги за жителите на малки населени места, в които няма офиси на администрации. Министерският съвет възложи на държавния оператор в пощенските станции да се извършва заявяване и получаване на административни и електронни административни услуги.
Чрез своите клонове, ,,Български пощи“ ЕАД ще осигурява комплексно обслужване в населени места, в които централната, областната и местната администрация не разполагат с достатъчен брой офиси или изобщо нямат представителство.
Първоначалните инвестиции и подобрения в ИКТ инфраструктурата на „Български пощи“ предвиждат оборудване на 2000 работни места със съответното хардуерно оборудване, както и със софтуер с високо ниво на киберзащита.
Правителството реши още „Български пощи“ ЕАД да осигурява в своите пощенски клонове базови телемедицински услуги от разстояние.
Услугите, които ще могат да бъдат ползвани, са включени в пакета дейности на общопрактикуващите лекари, основно с акцент върху профилактика на заболяванията, проследяване на състоянието на лица с вече диагностицирани заболявания и уточнено продължително поддържащо лечение. Те включват консултиране от разстояние по нововъзникнал или съществуващ здравен проблем, както и чрез апаратура за теледиагностика и телемониторинг, регистрираща различни жизнени показатели, за консултиране на пациенти с хронични заболявания.
Служителите на „Български пощи“ ЕАД ще съдействат и подпомагат технически пациентите при използването на апаратурата за медицинска теледиагностика и телемониторинг.
С това ще се подпомогне достъпът до базова медицинска грижа за хората в малките и отдалечени населени места в страната.
Зимни условия по пътищата: експерти съветват шофьорите да бъдат внимателни заради "черен лед"
Поскъпването под лупа: НАП откри 28 нарушения в първите дни на еврото у нас
"Дейли Мейл": Българка, източила 54 млн. паунда, е на свобода и отново получава помощи
РЗИ – Варна предлага обявяване на грипна епидемия и онлайн обучение от 14 януари
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме