27-годишният мъж е без постоянен адрес на територията на страната, води скитнически начин на живот и е многократно осъждан.
Софийска градска прокуратура е повдигнала обвинение на 27-годишен мъж за палежа във вагон на БДЖ на Централна гара - София, при който загинаха четирима души. Той е с наложена мярка от съда - задържане под стража, която не е окончателна и може да се обжалва, съобщиха от прокуратурата.
Според обвинението, мъжът е запалил вагона, но не е искал да причини смъртта на хората в него. При разглеждането на искането за постоянен арест съдът е споделил доводите на прокурора, че са налице достатъчно доказателства, които водят до обосновано предположение за авторството на престъплението, за което е привлечен обвиняемият.
Мъжът е без постоянен адрес на територията на страната, води скитнически начин на живот и е многократно осъждан. Поради това съдът е приел, че е налице реална опасност той да се укрие, както и да извърши престъпление.
Демерджиев: По-готови сме от миналата година за борба с пожарите, усилията ни са насочени към превенция
Асоциацията на прокурорите в България: Обвързването на магистратските заплати с депутатските застрашава независимостта на съдебната власт
Отложиха за септември делото за катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна
Митничари задържаха златни бижута за над 75 000 евро, скрити в автобус от Турция
Нова следа по случая с изчезналата Наталия: Доброволци твърдят, че са видели пастрока ѝ