Белият дом съобщи, че той и съпругата му ще прекарат ден в американската военна база на острова
Дания приветства промените в програмата на предстоящото посещение на американския вицепрезидент Джей Ди Ванс и съпругата му Уша в Гренландия. Белият дом съобщи, че двойката ще прекара ден в американска военна база на острова.

Гостите се очакват в петък. Президентът Тръмп настоява, че Съединените щати искат да поемат контрола над Гренландия за нуждите на международната сигурност. Островът е полуавтономна територия на Дания.
В началото на седмицата беше съобщено, че госпожа Ванс ще остане няколко дни в Гренландия и ще посети столицата Нуук и популярни културни събития като надбягване с кучешки впрягове. Стана ясно, че към нея ще се присъедини и съпругът й.

Местните власти окачествиха тази програма като "провокация". Датската дипломация определи промяната като "много позитивна", Копенхаген заяви, че няма нищо против американци да посетят собствената си военна база.
Облекчаване на ограничението: Иран ще може да пътува ден по-рано за световното
Сенатът с резолюция срещу Тръмп: Започва евакуация на моряци от Ормузкия проток
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив