Предотвратиха опит за обир на златарски магазин в центъра на Русе. Група младежи днес са опитали да оберат бижутерски магазин в центъра на Русе.
Те нахлули в златарското ателие и насочили пистолет към собственика му. Той успял да отбие ръката на нападателя и се опитал да го задържи. Това разказа в социалните мрежи русенският депутат Златан Златанов, който в този момент е бил наблизо и се е намесил.
На място е дошъл екип на охранителната фирма на магазина, а след това и полицията. Те установили, че оръжието, с което е бил заплашен бижутера, прилича на истински боен пистолет, но е пластмасов.
Междувременно нападателите успели да избягат с велосипеди към близкия парк.
Автор: Даниела Василева
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити
След колективни оставки – децата със спешни хирургични случаи във Варна ще се лекуват в други болници
Адв. Мария Петрова: Предполага се камерите с охранителна цел да са извън обектите и да имат съответните стикери
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас
Президентът Илияна Йотова пред ПП-ДБ: Трябва да отговорим на очакванията на българските граждани
Президентът Йотова пред ГЕРБ-СДС: Предстоят ни трудни моменти, но целта ни е обща – прозрачни и честни избори
Правната комисия в НС реши: Секциите в страните извън ЕС се ограничават до 20