Проблеми със спирачките попречиха на Никола Цолов в основната надпревара на "Хунгароринг"

10:50, 23.07.2023
проблеми спирачките попречиха никола цолов основната надпревара хунгароринг
Снимка: A14 Мениджмънт

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 25-а позиция в основното състезание на пистата "Хунгароринг" край унгарската столица Будапеща, която при 7-ия кръг от шампионата.

За съжаление, днешната надпревара на Никола бе компрометирана от проблеми със спирачките, които му попречиха да покаже най-доброто от себе си, въпреки че потегли от 10-а позиция на старта.

В първите обиколки състезателят на АРТ Гранд при успяваше да поддържа темпото на лидерите, но тази задача стана непосилна, когато се появиха техническите затруднения в болида на Цолов.

Това му създаде и допълнително проблеми с работата на гумите, а за капак на всичко българинът имаше и контакт със свой съперник, който му донесе и 10-секундно наказание.

По този начин Никола Цолов отново не успя да спечели първите си точки през сезона във Формула 3, а следващият му шанс ще бъде още следващата седмица в уикенда за Гран при на Белгия на пистата "Спа-Франкоршан". През миналата година българинът спечели три победи на легендарното трасе, когато то прие кръг от испанската Формула 4.

ПП-ДБ обявиха проект за конституционни промени, предлагат 24 май да е национален празник