Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност трима младежи - на 17 г., 21 г. и на 27 години, нанесли телесна повреда на мъж.
На 13 февруари 2025 г. около 13.30 ч. в подлеза на НДК в София обвиняемите удряли с ръце и крака в областта на лицето и тялото мъжа и му причинили лека телесна повреда.
Деянието е извършено по хулигански подбуди - на публично място в присъствието на странични лица, при липса на личен мотив, с демонстрация на безнаказаност и пренебрежение към установените правила, посочват от прокуратурата. Обвиняемите удряли пострадалия без причина и без да бъдат непредизвикани от него.
С постановление на наблюдаващ прокурор обвиняемите са задържани за срок до 48 часа. Престъплението, за което се води досъдебно производство, предвижда наказание "лишаване от свобода".
Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка "задържане под стража" спрямо тримата обвиняеми.
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа