Столичният общински съвет прие промени в десет трамвайни линии в София с цел транспортът да стане по-бърз, по-редовен и по-удобен.
Сред основните промени са удължаването на линия №1 до „Западен парк“ и на линия №8 до площад „Журналист“. Разкриват се две нови линии – №13 от „Захарна фабрика“ до метростанция „Витоша“ и №17 от „Манастирски ливади“ до „Орландовци“.
Част от промените влизат в сила не по-късно от 15 юни, а останалите ще бъдат въведени до ноември.
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)