Пьотр Нестеров ще играе на финала на двойки и на полуфиналите на сингъл в Букурещ

Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите в Сърбия.

пьотр нестеров спори титлата двойки тенис турнира кувейт
13:41, 24.05.2024 (обновена)
Чете се за: 01:35 мин.

Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на тенис турнир в Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №5 Нестеров направи обрат и победи в третия кръг с 4:6, 6:3, 6:0 Йоан Кирица от Румъния. Срещата продължи 2 часа и 11 минути. Българинът спечели девет от последните десет гейма в мача.

За място на финала Нестеров ще играе срещу №2 в схемата Габи Болтан от Румъния.

Националът на България за Купа "Дейвис" и Илия Снитари (Молдова), поставени под №2, надделяха на полуфиналите при двойките над Фин Бас (Великобритания) и Флоран Ба (Франция) със 7:6(4), 2:6, 10:7. Мачът продължи час и 51 минути.

В спора за титлата българинът и молдовецът ще се изправят срещу третите в схемата италианци Симоне Агостини и Матео Де Винсентис.

Преди две седмици Нестеров стана двоен шампион на друг турнир в Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът отстъпи с 0:6, 1:6 на №1 в схемата Марат Шарипов от Русия. Срещата продължи 64 минути. Преди този мач Донев постигна две победи без да загуби сет.