мартин сурилов здравко здравков спечелиха ото издание рали българия
Снимка: Рали "България"
08:04, 04.09.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Citroen C3 Rally2) спечелиха 52-ото издание на рали "България".

Екипажът на "MS Rally Team" се справи с изключително силната конкуренция и завърши с преднина от над две минути пред световните шампиони за 2016 година Симоне Темпестини/Серджиу Иту (Porsche 997 RGT). На трето място завърши екипажът Антон Титов/Александър Спиров (Skoda Fabia R5).

Победители при автомобилите със задвижване на предните колела и в клас RC4 са Никола Мишев/Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4). На втора позиция в RC4 с изоставане от 17,4 секунди завършиха Кирил Тодоров/Ангел Башкехайов (Peugeot 208 R2).

Пилотите, качили се на подиума, застанаха пред камерата на БНТ, за да споделят оценката си за състезанието. Общото мнение бе, че новото трасе се е харесало на пилотите.

Директорът на състезанието Пламен Иванов също е удовлетворен от видяното през уикенда и вече мисли за надпреварата догодина.

Репортаж от третия ден на рали "България" и интервютата на главните действащи лица можете да гледате във видеото.

Шишков за толсистемата: Липсващият код може да се възстанови, но държавата е заложник на договора