Ремко Евенепул спечели първия етап от Обиколката на Италия

ремко евенепул спечели първия етап обиколката италия
19:53, 06.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Други спортове

Белгиецът Ремко Евенепул спечели първия етап от тазгодишното издание на колоездачната обиколка на Италия, след като триумфира в индивидуалното бягане по часовник от Фосачесия Марина до Ортона.

Трасето с дължина 19.6 километра беше най-дългият часовник в историята на "Джирото" досега, като Евенепул буквално отвя конкуренцията, финиширайки на 22 секунди пред най-близкия си преследвач Филипо Гана от Италия и на близо половин минута пред португалеца Жоао Алмейда.

С днешния си успех белгийският колоездач заслужи и розовата фланелка на лидер в генералното класиране, а освен това затвърди и факта, че се намира в отлична форма, след като преди по-малко от две седмици Ремко Евенепул спечели класиката Лиеж-Бастон-Лиеж на родна земя.

"Супер съм щастлив. Мисля, че това е най-добрият резултат, който можем да постигнем през първия ден. Днес се движех достатъчно бързо. От самото начало усетих, че имам добър ритъм. Просто съм супер доволен от това, което направих", сподели след края на етапа Еванепул, който през миналата година триумфира в Обиколката на Испания.

Утре, Обиколката на Италия продължава с 202-километровия етап от Терамо до Сан Салво, а големият финал на надпреварата ще бъде на 28 май в столица Рим.

С военен парад и водосвет беше отбелязан Денят на храбростта (ОБЗОР)
От екипа ни в Белград: Властите са задържали двама гимназисти, изразили подкрепа за убиеца от училището