Полузащитникът на Манчестър Сити Родри беше избран за Играч на сезона в Шампионската лига.
26-годишният испански национал вкара победния гол във финала в Истанбул и донесе трофея на Сити след победата над Интер с 1:0.
Родри игра във всички мачове на Сити от Шампионската лига с изключение на един, като отбеляза два гола. Той показа забележително представяне на финала, спечелвайки наградата Играч на мача.
22-годишният грузинец Хвича Кварацкхелия от Наполи беше избран за най-добър млад играч на сезона в Шампионската лига.
Кварацхелия спечели титлата в лигата с Наполи и също така спечели наградата Играч на сезона в Серия А по-рано този месец.
Отбор на сезона в Шампионска лига:
Вратар: Тибо Куртоа (Реал Мадрид)
Защитници: Кайл Уокър (Манчестър Сити), Рубен Диас (Манчестър Сити), Алесандро Бастони (Интер), Федерико Димарко (Интер)
Полузащитници: Джон Стоунс (Манчестър Сити), Кевин Де Бройне (Манчестър Сити), Родри (Манчестър Сити)
Нападатели: Бернардо Силва (Ман Сити), Ерлинг Холанд (Манчестър Сити), Винисиус Жуниор (Реал Мадрид)
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Ендрик отново в трудна ситуация в Реал Мадрид заради контузия и нов конкурент
Хулио Веласкес: Трябва да забравим всичко, което се случи до този момент в Европа
Гледайте по БНТ 3 битките от предварителния кръг на Шампионската лига по футзал
При посещението на премиера в Струмяни не са възпрепятствани нито граждани, нито представители на медиите, да се срещнат и да поставят своите въпроси, зявяват от правителствената пресслужба
Николай Денков за случилото се в Струмяни: Видяхме продължение на линията, в която управляващите не търпят критика
Иван Ангелов, ПБ, за случая в Струмяни: Премиерът изобщо не е разбрал какво се случва, бил е на друго място