Рома се изкачи до петото място в Серия А след успех над Каляри

"Римските вълци" отбелязаха четири попадения във вратата на Каляри

23:37, 05.02.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Рома Паоло Дибала

Рома победи Каляри с 4:0 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Тимът постигна трета поредна победа след назначението на Даниеле Де Роси.

"Римските вълци" поведоха в резултата след само минута игра на стадион "Олимпико" в Рим. Лоренцо Пелегрини даде аванс на домакините с шут от непосредствена близост.

Браян Кристанте също бе бизо до попадение, но стреля в дясната греда.

Възпитаниците на Даниеле Де Роси удвоиха аванса си в 23-ата минута. Паоло Дибала завърши многоходова контраатака с изстрел от движение.

Столичаните можеха да направят преднината си още по-изразителна, но гол на Ромелу Лукаку бе отменен заради засада.

След почивката футболистите на Рома продължиха да бележат. Пауло Дибала удвои головата си сметка с гол от дузпа.

Дийн Хаусен също записа името си сред голмайсторите. Резервата засече с глава центриране от ъглов удар на Леандро Паредес.

Друга резерва - Едоардо Бове също изпрати топката в мрежата, но до гол не се стигна заради засада.

Рома се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 38 точки. Каляри се смъкна в зоната на изпадащите и се намира на 18-ото място в подреждането с 18 пункта.