Ветроходството е един от най-красивите морски спортове, при който състезателите улавят вятъра с платната на лодките си.
И през това лято ветроходният календар е изпълнен с много събития. Президентът на Българската федерация по ветроходство Росен Марангозов разказа за предстоящите регати.
"Календарът продължава 8 месеца - от 3 март до месец ноември. Сега сме по средата на сезона. Предстоят още 8 държавни първенства и няколко много сериозни регати. Имаме международни участници в Испания. След държавното първенство на олимпийските класове във Варна отиваме на квалификации за Олимпиадата на световно първенство в Хага", разказа той.
Росен Марангозов смята, че спортната инфраструктура има нужда от подобрение.
"Ние проведохме три европейски купи в три поредни години. Можем да провеждаме подобни първенства, има интерес към нас, но спортната ни инфраструктура куца, просто я няма. Интересът към спорта расте, но не с темповете, с които желаем. Ветроходството учи на самостоятелност", допълни той.
Можете да гледате цялото интервю във видеото.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok