Русия е на Евро 2020, Холандия на победа от първенството

русия евро 2020 холандия победа първенството
17:49, 14.10.2019
Чете се за: 01:07 мин.
Български футбол

Русия стана третият сигурен участник на Евро 2020 след Белгия и Италия. "Сборная" си гарантира място на финалите на шампионата след победа с 5:0 над Кипър като гост в двубой от осмия кръг на квалификационна група "I".

С победата руснаците събраха 21 точки и заемат второ място, на 3 зад лидера Белгия. Третият в подреждането тим на Кипър има 10 точки и няма как да стопи изоставането си в оставащите два мача.

В Никозия Русия реши всичко в срещата още до 23-тата минута с два гола на Денис Черишев и Магомед Оздоев.

Пет минути след второто попадение Константинос Лаифис от състава на домакините получи директен червен картон и това уби всякаква интрига. В 79-ата минута Артьом Дзюба покачи на 3:0, минута преди края Александър Головин вкара за 4:0, а в добавеното време Черишев оформи победата на руснаците с втория си гол в срещата.

В другия двубой от групата, игран по същото време, Шотландия разгроми с 6:0 абсолютния аутсайдер Сан Марино. Три гола до почивката вкара Джон МакГин, а след нея се разписаха Лоурънс Шанкланд, Стюарт Финдлей и Стюарт Армстронг.

В група "С" Холандия направи нова крачка към участие на европейското първенство с победа с 2:1 над Беларус като гост.

В герой за "лалетата" се превърна полузащитникът на Ливърпул Жоржиньо Вайналдум, който бе точен в 32-рата и 41-вата минута.

В 54-тата минута Станислав Драгун върна един гол за Беларус след грешка на Върджил ван Дайк, но домакините нямаха сили и за второ попадение.

С успеха Холандия събра 15 точки от 6 мача и води с 3 пред тима на Германия, който гостува по-късно днес на Естония. Трети с 12 точки е отборът на Северна Ирландия.

В група "Е" Унгария запази надеждите си за класиране след домакинска победа с 1:0 над Азербайджан.

Автор на единствения гол стана Михай Корхут в 10-ата минута, а с победата маджарите събраха 12 точки от 7 мача. Лидер с 13 точки е Хърватия, като "шахматистите" по-късно днес гостуват на Уелс.

Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
11:24, 27.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Артур Платек: Новини около новия договор на Душан Керкез ще има през месец май
10:06, 27.04.2024
Чете се за: 04:22 мин.