Германският канцлер Олаф Шолц заяви, че усилията на НАТО трябва да се съсредоточат към укрепване на военната помощ за Украйна, вместо започване процес за присъединяване на страната към Алианса.
Военните министри от Алианса одобриха създаването на нов съвет НАТО - Украйна
"Трябва да погледнем трезво на ситуацията. Самото украинско правителство обяви, че не става въпрос за присъединяване към НАТО, докато Русия води война срещу Украйна. За това призовавам на срещата във Вилнюс да се концентрираме върху бойния капацитет на Украйна", коментира Шолц.
Срещата на върха във Вилнюс ще се проведе на 11 и 12 юли. Украинският президент вече изрази надежда, че от форума ще бъде изпратено "много ясно послание", потвърждаващо, че Украйна ще се присъедини към алианса след войната.
Съюзниците все още нямат обща позиция за присъединяването на Украйна към НАТО.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Масло с водорасли, с малини или със зелен пипер: Париж се сдоби с първия си бутик, посветен изцяло на млечния продукт
ЕС подновява дискусиите за използване на замразените руски активи за подпомагане на Украйна?
Премиерът Радев: Бюджет 2027 ще бъде приет навреме и ще гарантира стабилността
Прието на първо четене: Една трета от всички директорски позиции в публичните компании трябва да са заемани от жени
Минимална заплата от 660 евро за 2027 г.: Какви са прогнозите на Министерство на финансите?