Швеция триумфира в щафетата на 4 по 7.5 км за мъже на световното първенство по биатлон в Нове Место

България завърши на 18-о място.

швеция триумфира щафетата мъже световното първенство биатлон нове место
21:05, 17.02.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Швеция спечели щафетата на 4 по 7.5 км за мъже на световното първенство по биатлон в чешкия зимен център Нове Место.

Големият фаворит Норвегия трябваше да се задоволи с второто място. Отборът изглеждаше като победител до последната стрелба, в която Ветле Кристиансен се провали, трябваше да направи три наказателни обиколки и това позволи на Себастиан Самуелсон да донесе световната титла на Швеция.

Шведите в състав Виктор Брандт, Йеспер Нелин, Мартин Понсилуома и Себастиана Самуелсон изминаха трасето за 1:16:22,6 час с 9 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

Норвегия финишира на второ място на 11.8 секунди след финален спринт на Кристиансен срещу французика Кентен Фойон-Маей. Норвежците завършиха с четири наказателни обиколки и с 11 допълнителни патрона, а звездата Йоханес Тингнес Бьо не успя да спечели 20-а титла в кариерата си от световни шампионата.

Франция взе бронза, след като остана с пасив от 12.8 секунди, с три наказателни обиколки и с 13 допълнителни патрона.

Българският тим в състав Благой Тодев, Антон Синапов, Васил Зашев, Константин Василев се класира на 18-о място с изоставане от 5:32.1 минути и с 8 допълнителни патрона. След първия пост Тодев беше осми, след това Синапов девети, но по последните два поста националите изостанаха.

Световното първенство в Нове Место завършва утре с масовия старт за мъже и за жени.

Почина човекът, извел Аржентина до първата световна титла
10:47, 06.05.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Кливланд Кавалиърс взе решителния седми мач с Орландо и се класира за полуфиналите в Източната конференция на НБА
10:16, 06.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Григор Димитров остава под №10 в световната рагнлиста, сериозен прогрес за Милев и Радулов
09:54, 06.05.2024