Силите на ЦСКА София стигнаха за равенство срещу ЦСКА 1948

Снимка: cska.bg
19:57, 07.08.2020
Чете се за: 01:58 мин.
Български футбол

ЦСКА 1948 и ЦСКА-София не се победиха в първият двубой от еfbet Лига за сезон 2020/2021. Двата тима завършиха наравно - 2:2. Головете за абсолютния дебютант ЦСКА 1948 отбелязаха Мартин Камбуров и Даниел Младенов, а за символичните гости от ЦСКА-София вкараха Валентин Антов и Али Соу.

Старши тренорът на ЦСКА 1948 Красимир Балъков започна двубоя с напълно българска единадесеторка, в която личаха имената на новите попълнения Мартин Камбуров и Галин Иванов.

От ЦСКА-София също пуснаха привлечените наскоро Юрген Матей, Юнус Санкхаре и Амос Юга от първите минути. Стамен Белчев избра да остави утвърдените като титуляри от края на миналата кампания Стефано Белтраме и Кристиян Малинов на резервната скамейка.

Пъврият случай, в който един от двамата вратари трябваше да се намесва беше в третата минута, когато Наумов изби удар от 30 метра на Тиаго. ЦСКА-София водеше играта в началото на мача и владееше повече топката.

В 19-ата минута на двубоя след атака от ляво Галин Иванов изведе Шопов и той центрира към неостаряващия Мартин Камбуров, който се намърда между защитниците на ЦСКА-София и вкара първия гол в елита на България за сезон 2020/2021. Това е и историческо дебютно попадение за новака ЦСКА 1948 в най-горното ниво на родния футбол.

ЦСКА-София отговори с бърза атака на Енрике по десния фланг, но центрирането на крилото затрудни Али Соу и нападателят не успя да засече с глава подаването.

Малко след 30 минути игра ЦСКА 1948 вече водеше с 2:0. След спечелена топка в центъра, Шопов подаде в наказателното поле, Камбуров пропусна кълбото и след кратко разбъркване пред Бусато Даниел Младенов беше най-съобразителен и вкара топката в мрежата на ЦСКА-София за втори път.

До края полувремето се запомни със сблъсък глава в глава между Пиргов и новото попълнение от лагера на ЦСКА-София Юрген Матей. Матей напусна терена с окървавена глава и беше заместен от Ахмед Ахмедов, а Пиргов продължи игра.

Именно резервата Ахмедов беше в основата на попадението, с което символичните гости намалиха изоставането си в последната минута на добавеното време на първата част. Тиаго центрира от пряк свободен удар, Ахмедов подаде с глава към Антов, който отново с глава прати топката във вратата на Наумов от непосредствена близост за 1:2.

Втората част започна като първата - с надмощие на ЦСКА-София и 5 минути след началото ѝ Али Соу матира Наумов за втори път с прострелен шут от 13-ина метра. 2:2. Отново в основата на гола беше Ахмед Ахмедов, който от легнало положение асистира на Соу.

След 120 секунди окрилени от силното начало на полувремето, възпитаниците на Стамен Белчев бяха близо до това да поведат в резултата, но първо флагът за засада спря положение за гол, а след това Антов пропусна да насочи топката с глава в рамката на вратата на ЦСКА 1948.

В следващите минути играта се поизравни. Но ЦСКА-София отново беше по-близо до отбелязване на попадение. Али Соу не можа да прати топката в мрежата от изгодна позиция, останал очи в очи с вратаря Наумов.

До края на срещата двата отбора си размениха по няколко по-опасни ситуации, но до гол не се стигна. Така шампионата започна с равенство в исторически мач. ЦСКА 1948 - ЦСКА-София - 2:2.

ЦСКА 1948 - ЦСКА-София - 2:2

1:0-Мартин Камбуров 19'
2:0-Даниел Младенов 33'
2:1-Валентин Антов 45+3'
2:2-Али Соу 52'

Още Български футбол

Волен Чинков и Валентин Железов ще ръководят последните мачове на Левски и ЦСКА от редовния сезон
18:56, 16.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.