10:56, 21.06.2020
Чете се за: 01:03 мин.
Български футбол
славия изненада локомотив пловдив лаута

Отборът на Славия надделя над Локомотив в Пловдив с 1:0 в първия плейофен кръг от топ 6 на българското футболно първенство и нанесе първа домакинска загуба на съперника през сезона.

Успехът беше шести пореден за столичани като гост и с 48 точки "белите" се доближиха само на 3 точки от втория ЦСКА-София.

Локомотив Пловдив пък вече е четвърти с 50 точки, колкото има и третият Левски.

Домакините започнаха по-активно, но вратарят на Славия Антонис Стериакис бе на висота и на два пъти прояви рефлекс при опасни ситуации пред вратата си в началото на срещата.

В 16-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, Лукас Масоеро стреля от удобна позиция, но топкатa се удари в гредата и излезе в аут.

Две минути по-късно славистите организираха опасна атака. Филип Кръстев изведе Георги Йомов на чиста позиция, но той стреля неточно.

Домакини отново натиснаха и в 31-ата минута минута Димитър Илиев подаде на Анте Аралица, който стреля, но Стериакис изби.

Гостите отговориха с опасна акция в 39-ата минута, когато Йомов пусна към Галин Иванов, които засече топката в движение, но я прати в тялото на вратаря на "бяло-черните" Мартин Луков.

В края на първото полувреме в Пловдив заваля проливен дъжд, придружен с гръмотевици, но двубоят продължи. В 43-ата минута Луков отрази коварен удар на Христо Попадийн, а секунди преди почивката Лукас Салинос стреля, но Стериакис парира.

След консултацията между съдията и капитаните на двата отбора бе решено играта да продължи и след почивката, въпреки бурята.

Анте Аралица пропиля две добри възможности през второто полувреме, а в 76-ата Славия поведе. Диниш Алмейда сбърка при изнасянето на топката, от което се възползва Георги Йомов. Футболистът на Славия овладя, подаде към Радослав Кирилов, който с прецизен удар се разписа за 0:1.

Още Български футбол

Златомир Загорчич: Няма нищо с Галин Иванов
20:29, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.
20:10, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Скандал на скамейката на Славия беляза нулевото равенство срещу Арда
19:56, 06.05.2024
Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
16:05, 03.05.2024
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.