Славия отлепи от дъното с победа във Враца

00:42, 11.12.2020
Чете се за: 00:51 мин.
Български футбол

Отборът на Славия постигна първи успех и записа първи точки в гостуване през настоящия шампионат и по този начин се изкачина на предпоследната позиция във временното класиране.

В отложен двубой от 12-ия кръг на efbet Лига славистите се поздравиха с победа с 2:1 при визитата си във Враца срещу местния Ботев, а голмайстори на изключително тежкия терен станаха Радослав Кирилов и Димитър Рангелов.

В началните минути на срещата Петър Патев центрира към Кирилов и той отблизо пропусна да открие резултата.

Малко по-късно Светослав Вуцов се справи отлично след удар на Том.

След точно 16 минути игра Емил Стоев беше изведен на голова позиция, но топката му беше избита в последния момент преди да нанесе решителен удар.

Пет минути преди почивката Стоев центрира от корнер, топката достигна до Радослав Кирилов, който я прати в мрежата на врачани, давайки спокойствие в отбора на Славия.

В 51-ата минута на мача Рангелов реализира уверено дузпа, отсъдена за нарушение на Венцислав Керчев срещу Андреа Христов в наказателното поле.

След точно един час игра врачани върнаха един гол чрез точен шут на Керчев.

До края Славия контролираше изцяло събитията на терена, като не допусна никакви изненади в наказателното си поле, а Радослав Кирилов и веднага след това Янис Карабельов пропуснаха да реализират още едно попадение във вратата на Ботев.

В понеделник "белите" гостуват на Локомотив в Пловдив в последния си двубой за противоречивата 2020 година.