Славия ще играе бараж за ЛЕ след втори успех над Ботев Враца

славия играе бараж втори успех ботев враца
14:58, 11.05.2019
Български футбол

Славия победи Ботев (Враца) с 1:0 след продължения в среща-реванш от полуфиналните плейоф за разпределение на местата от седмо до десето в Първа професионална лига. Първата среща между двата тима завърши 0:0, а тази вечер в редовното време също не беше отбелязан гол.
Така Славия ще играе за седмото място срещу Етър (Велико Търново), който по-рано елиминира Локомотив (Пловдив) с общ резултат 3:0 от двете срещи.

Попадението за "белите" вкара Цветелин Чунчуков в 99-ата мунута от дузпа, отсъдена за нарушение на Валери Домовчийски срещу Давид Муньос. Нападателят задържа защитника на домакините, който се падна на земята и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар.

Играчите на Славия имаха няколко добри голови положения през първото полувреме, но не успяха да стигнат до гол.

В 14-ата минута Славчо Шоколаров отправи силен удар от въздуха, но топката мина над вратата. Две минути по-късно Красимир Костов изби удар на Георги Йомов, който стреля отново при добавката, но този път Илия Миланов блокира неговия изстрел.

В 34-ата минута Емил Стоев отне топката от Преслав Петров и се озова сам срещу стража Георги Петков, който отрази неговия удар.
Малко по-късно Йомов пробва да прехвърли Красимир Костов, който плонжира и успя да изчисти в корнер.

През второто полувреме "белите" също пропуснаха да вкарат гол. В 75-ата минута след центриране към наказателното поле на Ботев Чунчуков се размина с топката, а след това Георги Йомов стреля в аут от малък ъгъл.

В последната минута от редовното време удар на Мартин Кавдански с глава излезе в аут.
В добавеното време Георги Вълчев направи много важна намеса, хвърляйки се пред краката на Чунчуков, който можеше да донесе победа на "белите".

След 0:0 в редовното време се стигна до продължения. Още в началото на първите допълнителни 15 минути Чунчуков беше точен от дузпа за 1:0.

Във второто продължение старши треньорът на Славия Златомир Загорчич беше изгонен от пейката заради реплика към четвъртия съдия.
През вторите 15 минути нямаше много чисти положения и пред двете врати и така Славия спечели двубоя с 1:0.

Чете се за: 02:50 мин.
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
18:00, 19.07.2024 (обновена)
Станислав Генчев: Стартовият състав е избистрен, изходът на мача е в нашите ръце
17:34, 19.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Футболният национал Филип Кръстев се завърна в Цволе
16:43, 19.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Грузинец и словак ще ръководят мачовете на ЦСКА 1948 срещу Будучност в Лигата на конференциите
16:11, 19.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
14:49, 19.07.2024
Мачовете между Панатинайкос и Ботев Пд в Лига Европа ще се ръководят от съдийски бригади от Израел и Германия
14:11, 19.07.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Душан Керкез: Важно е да стартираме с победа в първенството
13:30, 19.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.