Спазват ли се противоепидемичните мерки в междуградските автобуси и намаля ли броят на пътниците след покачването на броя заразени с COVID-19? Отговорът на този въпрос потърси екипът на БНТ от Благоевград.
Проверката показа, че повечето пътници не носят маска, докато използват автобуса. След разговор с автобусните шофьори стана ясно, че повечето пътници отказват да носят защитна маска. Шофьорите обаче не са контролни органи и могат единствено да отправят забележка или молба към пътника.
Днес екипи от РЗИ-Благоевград и полицията извършваха проверки на място.
Репортер: Станислава Николова
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста