Състезанието ще се проведе в Бразилия в края на август.
Стилияна Николова има леки промени в съчетанията си преди световното първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе от 20 до 24 август в Рио де Жанейро (Бразилия). Новината разкри нейната треньорка Валентина Иванова.
"Проведохме лагер във Варна три седмици след европейското първенство. Направихме леки промени в съчетанията, за да наблегнем повече на артистичността. Оценките от Талин ни дадоха знак, че трябва да вземем мерки. Не бих казала, че сме улеснили композициите, просто сега са по-удобни за нея. Сега ни предстои Световна купа в Милано, след което на 9 август пътуваме за Бразилия и ще направим лагер от 10 дни там", каза Иванова на пресконференция.
Стилияна Николова и Валентина Иванова бяха избрани съответно за спортист и треньор номер 1 на месец май в анкетата на спортните редакции, която се организира от Пресклуб "България". Грацията печели тази награда за трети път след септември 2022 и май 2024 година, а специалистката е отличена за първи път.
"Благодаря Ви, че винаги оценявате нашите успехи. Подготовката върви спокойно. На Световното първенство психическата устойчивост е най-важното за мен. С годините се научих да преодолявам емоциите и напрежението", заяви Николова.
"Надявам се тя да запази концентрацията си до края, защото състезанието в Бразилия ще бъде много тежко. Очакванията ми са да си изиграе съчетанията по начина, по който ги тренира всеки ден", добави Валентина Иванова.
На пресконференцията присъства и вицепрезидентът на Българската федерация художествена гимнастика Невяна Владинова, която пожела успех на състезателките в Рио де Жанейро.
Световните купи по художествена гимнастика ще бъдат ключов път към квотите за Лос Анджелис 2028
Състезателките по художествена гимнастика със синдром на Даун участваха на турнира „Олимпия 74“
Невяна Владинова взе участие в среща на Техническия комитет към Световната гимнастика
Дара Стоянова спечели първото контролно състезание на женския национален отбор за годината
Ще бъде ли променена мярката на шофьора на тира, причинил фаталната катастрофа край Телиш?