Стивън Петков донесе победата на Ботев Пловдив срещу Ботев Враца

стивън петков донесе победата ботев пловдив ботев враца
18:16, 27.10.2018
Чете се за: 01:09 мин.
Български футбол

Ботев Пловдив завърши с победа първия дял от редовния сезон в Първа професионална лига. В среща от тринадесетия кръг "канарчетата" се наложиха с 1:0 над Ботев Враца като гост. Единственото попадение реализира резервата Стивън Петков в средата на второто полувреме.

Срещата на стадион "Огоста" в Монтана започна по-добре за символичните гости от Пловдив, които бързо поставиха под сериозен натиск врачани.
Още в третата минута вратарят Красимир Костов трябваше да се намесва решително след удари на играчи на гостите, а в деветата минута и гредата спаси домакините след диагонален шут на Серкан Юсеин.

Ранният натиск на "канарчетата" обаче скоро отслабна и до края на първото полувреме играта бе доста постна.

Определено по-интересно бе второто полувреме. Още в 48-мата минута Ботев Пловдив можеше да открие резултата, но след удара на Димитър Пиргов гредата спаси за втори път домакините.

Няколко минути след това звездата на врачани Валери Божинов опита да спечели дузпа за отбора си, но повторенията ясно показаха симулация на бившия нападател на Манчестър Сити и Ювентус, която не подведе младия главен съдия Станимир Тренчев.

В 56-ата минута обаче реферът и помощниците му не видяха откровена игра с ръка на Божинов в собственото му наказателно поле. Бившият национал вдигна встрани ръката си, с което блокира далечен изстрел на Юсеин, но това убегна от погледа на съдийската бригада.

Все пак натискът на "канарчетата" даде резултат в 61-вата минута, когато влезлият като резерва три минути по-рано Стивън Петков бе точен за 1:0 за Ботев Пловдив. Петков засече с глава центриране от корнер на Тодор Неделев и прати топката неспасяемо в мрежата на Красимир Костов.

След попадението домакините от Ботев Враца се хвърлиха в предни позиции в търсене на изравняването, но така и не достигнаха до нито една чиста голова ситуация пред вратата на Даниел Кайзер.

С успеха, който е четвърти пореден за Ботев Пловдив, тимът излезе на пето място в класирането с 23 точки. Ботев Враца е на 11-а позиция с 12 точки.