Американецът се отказа в последния момент.
Четирикратният шампион Тейлър Фриц (САЩ) се оттегли в последния момент от турнира по тенис на трева в Ийстбърн (Великобритания) с награден фонд 773 465 евро.
Фриц, носител на трофея през 2019, 2022, 2024 и 2025 година, беше поставен под номер 1 и се стремеше към трета поредна титла.
"За съжаление съм принуден да се откажа от участие в Ийстбърн. Чаках до последния възможен момент на загрябвака, за да преценя, защото много исках да играя. Не беше лесно да взема това решение, защото то включва турнир, който означава много за мен. В същото време знам, че това е най-правилното за мен, макар че не го прави по-малко разочароващо", написа 28-годишният американец в социалната мрежа "Х".
Той беше заменен в основната схема от представителя на домакините Феликс Гил, "щастлив губещ" от квалификациите, който ще играе във втория кръг срещу сънародника си и също квалификант Ян Чоински.
Фриц, който в момента е седми в световната ранглиста, прави силен сезон на трева, като в неделя стигна до мача за титлата на турнира в Хале, а седмица по-рано загуби на финала в Щутгарт.
Американецът иска да бъде максимално свеж и готов за започващото на 29 юни Открито първенство на Великобритания по тенис, след като през миналия сезон игра полуфинал на "Уимбълдън".
Александър Василев отпадна във втория кръг на турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
Антъни Генов и Алекс Ганчев продължават към четвъртфиналите на двойки в Пловдив
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"