Тренто и Матей Казийски спечелиха титлата на Италия по волейбол

тренто остави шансове лубе мач финала крачка титлата матей казийски всички
23:40, 17.05.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Итас Трентино Тренто и Матей Казийски триумфираха с шампионската титла на Италия по волейбол. В петия двубой от плейофите за златните медали трентинци спечелиха с категоричното 3:0 (25:20, 25:20, 25:19) пред собствена публика срещу Кучине Лубе Чивитанова и Александър Николов. Тренто победи във финалната серия с 3:2 успеха.

Българският посрещач Казийски реализира 13 точки в полза на новите шампиони. Неговият съотборник Алесандро Микелето отбеляза 17 точки.

От другата страна на мрежата националът Александър Николов беше най-резултатен за досешагния първенец с 12 точки. Марлон Янт се отличи с 11 точки за гостите, които отстъпваха във всички елементи на своя противник.

Тренто спечели титлата за пети път в своята история и за първи след 2015 година.

Чивитанова триумфира със златните медали в Италия седем пъти.

Манчестър Сити вкара четири гола на Реал Мадрид за място във финала на Шампионската лига
Представиха триизмерен модел на останките на "Титаник" (ВИДЕО)