И този уикенд имаше мобилни пунктове за имунизация в големите градове в страната. В София, Пловдив, Варна, Бургас и Велико Търново в пунктовете пред голяма верига магазини за втори ден раздаваха ваучери срещу поставена ваксина. Много от хората ги дариха.
Днес е денят, в който Дечко решава да се ваксинира. Освен ваксина, мъжът получи ваучер и две възможности - да използва парите, ако пазарува за поне за 50 лева в магазина, или да ги дари за децата на починалите от ковид лекари и учители.
Дечко изобщо не се колеба и реши да дари парите.
Казано честно, не знам дали това трябва да е причината да накара населението да се ваксинира, но ако помогне защо не, аз определено не идвам за това.
Момиче реши да се ваксинира в този пункт, именно заради възможността да дари ваучера.
Мен няма да ми промени решението един ваучер, аз просто исках да се ваксинирам с дадената ваксина възможно най-бързо, тъй като в болниците има изчакване за флакон със съответните дози.
Опашка от желаещи да се ваксинират пред пункта във Велико Търново. Ваксината отново беше с кауза.
Не сме тук заради ваучера, по-скоро, защото смятаме, че трябва да се ваксинираме. Ваучерът, то е ясно, ще го използваме за нещо.
Мобилните пунктове ще бъдат отворени и утре.
Добрата новина: 1000 души повече са дарили кръв през първата половина на 2026 г.
Епидемията от ебола в ДР Конго е „по-критична от всякога“, съобщиха от „Лекари без граници“
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят