Въпреки кадровата криза заради Covid-19, Черно море победи Арда

Чете се за: 00:53 мин.
Български футбол
въпреки кадровата криза заради covid черно море победи арда
Снимка: chernomerepfc.bg

С куп юноши заради положителните проби за COVID-19 на някои от основните си футболисти и без треньора си Илиан Илиев Черно море победи Арда с 1:0 и се класира за финалния плейоф за 7-то място в първенството.

Едиственото попадение в мача вкара Исмаил Иса през първото полувреме. Черно море игра повече от 30 минути с 10 души, заради два жълти и съответно червен картон на Жордао Кардозо.

Първото сериозно положение в срещата бе за гостите в 14-та минута, когато Румен Руменов стреля много опасно по диагонал отляво, но вратарят на домакините Миодраг Митрович показа отличен рефлекс и успя да избие топката. В 18-та минута Черно море поведе в резултата.

Исмаил Иса бе изведен в отлична позиция от Денислав Ангелов, навлезе в наказателното поле на Арда, преодоля защитник на гостите и с прецизен прехвърлящ удар вкара за 1:0. В 40-та минута Румен Руменов стрея опасно по земя на мокрия терен, но вратарят Миодраг Митрович улови топката.

В 51-та минута домакините можеха да удвоят преднината си. Матиас Курьор изведе в отлична позиция Денислав Ангелов сам срещу вратаря на гостите Месут Юсуф, но младият играч на Черно море стреля неточно от няколко метра разстояние.

В 62-та минута Черно море остана с 10 души на терена, след като Жордао Кардозо получи втори жълт и съответно червен картон. В 72-та минута Ахмед Осман от гостите стреля опасно, но топката попадна в ръцете на вратаря на Черно море Миодраг Митрович.

В 88-та минута Исаил Иса намери непокрит в наказателното поле на Арда Стефан Станчев, но защитникът стреля неточно от чиста позиция.

Още Български футбол

Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Дончо Донев пред БНТ: ЦСКА превъзхожда Левски с физика, за "сините" би било голяма загуба да не играят в Европа (ВИДЕО)
Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
11:24, 27.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Силната буря в София е нанесла материални щети по сгради на Александровска болница