Обединеното кралство върна на България незаконно изнесени културни ценности.
Това се случи на официална церемония днес в посолството ни в Лондон. Тя бе открита от посланика на страната ни в Обединеното кралство Н. Пр. Марин Райков, в присъствието на представители на Главна дирекция „Инспекторат за опазване на културното наследство” на Министерството на културата – главен директор Александър Трайков и началник отдел Мария Тодорова, както и представители от ГДБОП на нашето Министерство на вътрешните работи. От страна на Обединеното кралство в церемонията взеха участие Лондонската полиция, гранична полиция, полицията на Кент и представители на Британския музей.
Специални гости бяха оперативните полицейски служители, задържали трафикираните културни ценности, прокурорът, работил по случая, както и митническите служители, задържали незаконно внесените предмети на територията на Обединеното кралство.
СНИМКИ: БГНЕС

Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Над 70 литературни продукции на близо 30 страни предвижда 12-ото издание на фестивала "Синелибри"
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък