весела лечева пожелавам новата 2023 година успешна българския спорт
Снимка: Startphoto.bg
18:51, 20.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Министърът на младежта и спорта Весела Лечева изпрати поздравителни адреси до Боряна Калейн и Стилияна Николова, които спечелиха европейска титла и бронзов медал в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку.

Калейн е първата шампионка за България от континентално първенство след Мария Петрова през 1994 г.

„Поздравявам Ви за огромния успех. Спечелихте титлата с невероятно самообладание и в силна конкуренция. Поздравявам Ви за куража да продължите кариерата си в елитния спорт след контузиите, които претърпяхте и по този начин показахте, че сте състезател с голям състезателен дух. Eвропейската титла в многобоя Ви нарежда сред най-добрите български гимнастички за всички времена. Убедена съм, че Вашият звезден път ще продължи и Ви пожелавам от все сърце и олимпийски медал. Поздравявам Вашите треньори, щаб, както и ръководството на федерацията, които от години демонстрират професионализъм на световно ниво“, обърна се към Калейн Весела Лечева.

Стилияна Николова, която спечели бронзов медал в многобоя от Световното първенство в София 2022, завърши трета и на Европейското.

„Поздравявам Ви за бронзовото отличие, пожелавам Ви още много успехи и олимпийски медал от Париж 2024. Вие сте само на 17 години и бъдещето е пред Вас. Само за година се превърнахте в една от най-големите спортни звезди на страната ни и сте пример за поколения млади българи. Бъдете все така устремена и преследвайте мечтите си“, обърна се към Николова министър Лечева.

Настимир Ананиев: Няма да подкрепим първия мандат и няма да има липсващи депутати