19:33, 26.04.2019
Чете се за: 00:58 мин.
Български футбол
ветеран прекърши лудогорец тича

Черно море победи шампиона Лудогорец с 2:1 в мач от 31-вия кръг на първенството. И двете попадения за варненския тим отбеляза капитанът на отбора Георги Илиев.

Домакините откриха резултата в 20-та минута. Георги Илиев изпълни страхотно пряк свободен удар от около 25 метра и направи безпомощен вратаря Ренан дос Сантос за 1:0. В 31-та минута гостите можеха да изравнят резултата.

Вандерсон центрира отдясно, а Козмин Моци засече топката от непосредствена близост, но стреля много неточно. В 33-та минута Стефан Станчев центрира отдясно по атаката на Черно море, Виктор Генев отклони с глава топката към

Пламен Димов, който с глава от 3-4 метра стреля неточно. В 34-та минута Лудогорец изравни резултата. Вандерсон центрира отдясно от корнер, а Драгош Григоре с глава от 3-4 метра на първа греда изравни - 1:1. В 45-та минута домакините можеха да вкарат нов гол, но след удара по земя от около 25 метра на Георги Илиев топката премина на сантиметри в аут.

В 52-та минута Черно море отново поведе в резултата. Аристот Ндонгала центрира меко отдясно, а капитанът Георги Илиев с красива странична ножица отбеляза нов гол за домакините. В 60-та минута Якуб Свиерчок стреля опасно от границата на наказателното поле на Черно море, но неточно. В 65-та минута Аристот Ндонгала можеше да вкара трети гол за Черно море.

След лошо изчистване топката попадна у Ндонгала, който от 3-4 метра не успя да уцели опразнената врата. В 76-та минута Клаудиу Кешеру стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Иван Дюлгеров успя да я отклони в корнер. В 89-та минута шампионите можеха да изравнят, но три последователни удара на играчи на Лудогорец бяха избити от футболисти на домакините. В 90+4 минута гол на гостите на Джоди Лукоки не бе зачетен заради засада.