от Вяра Илиева
10:54, 02.10.2023
Чете се за: 02:12 мин.
виктория томова загуби юлия грабхер първия кръг основната схема мадрид

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова се изкачи с едно място в публикуваната днес световна ранглиста. Томова е вече номер 97.

В Топ 10 няма размествания. Водач в ранглистата продължава да бъде Арина Сабаленка, следвана от Ига Швьонтек и Коко Гоф. Вероника Кудерметова се изкачи с три позиции в класацията и от днес заема 16-о място. В неделя тя спечели първата си титла за годината. Рускинята надигра четвъртата в световната ранглиста Джесику Пегула във финала на турнира "Пан Пасифик" в Токио.

Екатерина Александрова затваря Топ 20.

Гергана Топалова се смъкна с две места. След като миналата седмица се изкачи до рекордната за нея 250-та позиция, от днес тя заема 252-о място. Спад бележи и Изабелла Шиникова с три места, което и отрежда 283-а позиция в ранглистата на WTA.

Лиа Каратанчева за първи път става четвърта по ранкинг тенисистка на България. 20-годишната Лиа прогресира с три места до рекордното за нея 463-о. Това се дължи на преодоляването на квалификациите на силния турнир в Куршумлийска баня, Сърбия.

Денислава Глушкова е 471-а.

Европейските шампионки на двойки при девойките до 16 години Росица Денчева и Елизара Янева се завърнаха у дома