Виктория Томова ще играе на четвъртфиналите на двойки на тенис турнира в Сеул

За място на полуфиналите Томова и Ниномия ще срещнат поставените под номер 1 в схемата Вероника Кудерметова и Хао-Чин Чан.

виктория томова отпадна двойки уимбълдън
14:00, 18.09.2024

Българката Виктория Томова и нейната японска партньорка Макото Ниномия се класираха за четвъртфиналите на двойки на тенис турнира на твърда настилка в Сеул.

Томова и Ниномия надиграха Варвара Лепченко от САЩ и Наталия Стеванович от Сърбия с 4:6, 6:4, 13-11.

Мачът започна по-добре за Лепченко и Стеванович, които поведоха с 3:1 гейма, но Томова и Ниномия изравниха при 3:3. Последва нов пробив за американо-сръбската двойка, която взе първия сет с 6:4.

Във втората част пробиви нямаше в първите девет гейма, но в десетия Томова и партньорката й реализираха още първия си сетбол, за да изравнят сетовете.

В дългия тайбрек българката и японката пропуснаха три мачбола, но не дадоха такъв на съперничките си. Така при четвъртата си възможност те успяха да затворят мача с 13:11 точки.

На четвъртфиналите утре Томова и Ниномия ще срещнат поставените под номер 1 в схемата Вероника Кудерметова от Русия и Хао-Чин Чан от Тайван. Кудерметова също така се класира и за четвъртфиналите на сингъл, където очаква победителката от мача между Томова и Аманда Анисимова.