Виктория Томова започна с успех в квалификациите в Дубай

През миналата година българката стигна до втория кръг на основната схема на турнира в Дубай

вики томова потегли успешно валенсия
17:01, 16.02.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова започна с победа в квалификациите на турнира от категория WTA 1000 в Дубай.

В откриващия кръг на пресявките нашето момиче надигра с 6:4, 6:0 индийката Анкита Рейна, която получи "уайлд кард" за 93 минути.

Мачът започна по-добре за 28-годишната софиянка, която поведе с 2:0, но впоследствие загуби следващите три гейм и изостана с 2:3. Томова и Рейна си размениха по още един гейм, след което най-добрата ни тенисистка влезе в серия от девет поредни, което ѝ позволи да затвори срещата след 93 минути игра.

В спор за влизане в основната схема поставената под №11 в квалификациите Виктория Томова ще играе срещу победителката от мача между рускинята Мария Тимофеева и унгарката Тимеа Бабош (Унгария).

Тагарев: Убийството на Навални няма да донесе спасение за режима на Путин
Девойките на България до 16 г. отстъпиха на Франция в първата си среща във финалите на най-добрите осем отбора в Европа