Впечатляващ обрат за Емполи отдалечи Наполи от върха

куриозен гол доведе втора поредна загуба наполи серия
17:54, 24.04.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Емполи победи Наполи с 3:2 в мач от 34-ия кръг на Серия А. Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние дадоха аванс на неаполитанци, но Лиъм Хендерсън и Андреа Пинамонти отбелязаха три гола за осем минути, за да осъществят обрат.

Единственият точен удар към вратата на Емполи през първото полувреме бе голов. Дрис Мертенс откри резултата след като се озова сам срещу вратаря и не сгреши.

След почивката Лоренцо Инсиние удвои аванса на гостите на стадион "Карло Кастелани". Италианецът стреля в долния десен ъгъл за 2:0. Крилото се изкачи до втората позиция в голмайсторската класация на тима с 121 гола, колкото има и Марек Хамшик.

Домакините се възползваха от несигурността в противниковата отбрана и успяха да стигнат до победата с три попадения в рамките на осем минути. Лиъм Хендерсън намали пасива на тима си в 80-ата минута. Само три минути по-късно Андреа Пинамонти изравни резултата, след като стражът на гостите Алекс Мерет сгреши с изчистването си и му подари топката.

В 88-ата италианецът удвои головата си сметка, за да донесе успеха на своя отбор.

Емполи заема 14-ата позиция в класирането с актив от 37 точки. Наполи остава на третото място в подреждането с 67 пункта.