Яник Синер продължава към осминафиналите на Ролан Гарос след успех над Павел Котов

За италианеца предстои двубой срещу Корентан Муте или Себастиан Офнер

17:37, 31.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Яник Синер

Яник Синер победи Павел Котов с 6:4, 6:4, 6:4 в мач от 1/16-финалите на Откритото първенство по тенис на Франция.

В гейм №3 на първия сет италианецът пропусна три точки за пробив. При следващата си възможност вторият в схемата на турнира получи нови три шанса, като този път се възползва. Този пробив му бе достатъчен да поведе в сетовете.

Втората част се разви по идентичен начин. 22-годишният тенисист проби съперника си с третия си брейкпойнт в сета и по този начин удвои аванса си в сетовете.

В третия заключителен сет единствената точка за пробив бе на сметката на Синер. Той не среши и заслужено се поздрави с победата с първия си мачбол след 2 часа и 29 минути игра на корт "Филип Шатрие" в Париж.

На осминафиналите той ще се изправи срещу победителя от двубоя между Корентан Муте и Себастиан Офнер.

Все повече млади хора страдат от множествена склероза - каква е причината?