Янис Антетокумпо вкара 41 точки за успеха на Милуоки над Индиана

11:38, 28.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.
янис адетокунбо вкара точки успеха милуоки индиана

Гръцката звезда на Милуоки Бъкс Янис Антетокумпо завърши с дабъл-дабъл при победата на неговия тим със 141:131 като гост на Индиана Пейсърс в среща от редовния сезон на НБА.

Антетокумпо вкара 41 точки и овладя 12 борби, за да помогне на "елените" да стигнат до своята победа №32 от началото на кампанията.

Решаващи за успеха на Бъкс се оказаха първите две четвъртини, след които гостите водиха с близо 30 точки при 85:56.

След почивката баскетболистите на Индиана направиха опит да се върнат в двубоя, като в един момент дори намалиха пасива си на 7 пункта по време на последната част, но все пак не успяха да избегнат поражението.

Освен Янис Антетокумпо на ниво за победителите бяха още Джру Холидей и Крис Мидълтън, които реализираха съответно по 23 и 17 точки.

Междувременно за състава на Индиана Пейсърс Майлс Търнър стана най-резултатен с 24 точки, а Бъди Хийлд добави 22, включително и пет тройки.

В класирането Милуоки Бъкс заема 3-то място в Източната конференция с баланс 32-17, докато Индиана са 9-ти с 24-27.