Надпреварата е с награден фонд 15 хиляди долара.
Българската тенисистка Юлия Стаматова се класира за втория кръг на единично на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.
32-годишната българка победи Бренда Фрухвиртова (Чехия) със 7:5, 6:1 за 85 минути на корта.
Стаматова направи пробив в последния гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част доминираше изцяло и без проблеми затвори мача.
В спор за място на четвъртфиналите българката ще играе срещу победителката от двубоя между номер 2 Ронко Мацуда (Япония) и квалификантката Ая Ел Ауни (Мароко).
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието